Цією публікацією ми відкриваємо цикл огляду інструментів механізації та підвищення ефективності будівельних, оздоблювальних та малярних робіт. Тут буде розглядатися як «серйозне» обладнання, так і недорогі пристосування та інструменти, які спрощують та прискорюють ручну працю.


Перший наш огляд присвячений штукатурній станції PFT G4 Стандарт, яка за рахунок надійності та високих експлуатаційних характеристик користується великою популярністю серед штукатурів як України, так і всього світу - компанія Knauf продала більше 60.000 одиниць PFT G4.


Основні характеристики:
- В залежності від якості суміші, моделі шнекової пари та умов проведення робіт (висота і дальність подачі суміші, діаметр шлангу), потужність станції коливається від 6 до 55 літрів на хвилину. При максимальному робочому тиску в 30 бар суміш може подаватися на відстань від 30 метрів (при діаметрі шлангу 25 мм) до 50 метрів (при діаметрі шлангу 35 мм).
- Мотор станції - 400 В, 50 Гц. Для роботи необхідне підключення до джерела електроенергії 400 В, 32 А.
- Насос видає близько 400 оборотів у хвилину, 5,5 кВт. Барабан - 28 оборотів в хвилину, 0,75 кВт. Ротор / Статор: TWISTER D-6-3, в стандартному комплектації 20 літрів/хв.
- Для нормальної роботи станції необхідно підключитися до джерела води з мінімальним напором 2,5 бар;
- Компресор обладнаний потужністю 0,9 кВт при максимальному тиску 6 бар;
- Розміри та вага: Довжина 1200 мм / Ширина 720 мм / Висота 15300 мм / Висота заповнення 910 мм / Загальна вага 300 кг;
- Наповнювати штукатурну станцію можна як з мішків, так і за допомогою спеціальної установки.


Штукатурні станції PFT G4 Стандарт мають чималий список переваг:
- Вони відрізняються міцною конструкцією та довговічністю;
- Продуктивність можна змінювати за допомогою заміни шнекової пари в діапазоні 6-55 літрів / хвилину;
- При відкриванні змішувальної башти працює автоматичне відключення мотора, що підвищує рівень безпеки при використанні PFT G4 Стандарт;
- Автоматичним відключенням також може похвалитися компресор – відключення  спрацьовує при надмірному тиску;
- PFT G4 Стандарт має захист від замерзання води в холодну пору року;
- Є зручний ящик для інструментів;
- Колеса станції великі, що забезпечує високі транспортні характеристики;


PFT G4 Стандарт в цілому відрізняється високими експлуатаційними характеристиками та зручністю використання. Вона може похвалитися і великим та зрозумілим пультом управління, і легкістю заміни деталей, і ефективним захистом від пилу та бруду.


Але, як і будь-який продукт, у цієї станції є  свої недоліки. Один з головних - досить висока ціна в порівнянні з конкурентами. За якість і зручність роботи доведеться платити. Те ж саме можна сказати про комплектуючі. З інших важливих недоліків:
- Не завжди можна знайти джерело електроенергії в 400 В - бажано мати під рукою альтернативу і на 220 В;
- Загальна вага в 250 кг (навіть при умови розбирання станції) може створювати проблеми при підйомі станції на потрібний поверх. До того ж станція досить велика за габаритами;
- Не пригодна для невеликих замовлень - якщо ви придбали таку «потужність», потрібно концентруватися на великих замовленнях, де ця станція покаже себе у всій красі;


У якості резюме можна сказати, що це відмінна "робоча конячка" для тих, хто працює з великими замовленнями, може собі дозволити недешеве обладнання, яке при цьому буде видавати хороший результат, і має у розпорядженні транспорт, на якому можна буде перевозити цю станцію.


В подальших наших оглядах ми розглянемо різні модифікації PFT G4.