Фахівці з біотехнологічного стартапу bioMason розробили унікальний метод «вирощування» цеглита цементу просто з ... бактерій. Ця технологія вже в найближчому майбутньому може змінити сферу виробництва будматеріалів.

За словами учасників розробки, в основі чотирьох основних будівельних матеріалів - бетону, склі, сталі і дереві, лежать дуже обмежені природні ресурси, для обробки яких потрібно затрачати значні обсяги енергії. Для того, щоб вирішити проблему обмеженості ресурсів, необхідно скористатися досвідом природи, яка за мільйони років еволюції вже створила різні види природних цементів (як у коралів, наприклад).

Читайте також: BIM-технології стануть обов'язковими з 2019 року

У bioMason розробили процес, який дозволяє бактеріям, що знаходяться в стабільному середовищі, при існуванні джерела живлення, азоту та кальцію, формувати природний цемент. Для отримання готового матеріалу необхідно 5 днів. Більш того, проведені експерименти, які підтвердили можливість використання для процесу навіть морської води, що робить весь процес ще дешевше.

До слова кажучи, 40% глобальних викидів СО2 в атмосферу припадає на будівельну сферу. Застосування нових, «чистих» технологій у виробництві будівельних матеріалів може кардинальним чином змінити екологічну картину планети.

На даний момент вже розроблена бізнес-модель, згідно з якою компаніям буде видаватися ліцензія на вирощування цементу за технологією bioMason.

Читайте також: Віртуальна реальність в будівельній сфері

Сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями!