BIM-технологіїУ Мінрегіоні планують зробити обов'язковим використання BIM-технологій при проектуванні і будівництві вже з 2019 року. Для початку вимога буде поширюватися на об'єкти класу СС3.

BIM-технологія (інформаційне моделювання споруд) - це сучасний підхід до проектування будівлі, який використовує комп'ютерне моделювання, інтегровані бази даних, автоматичні розрахунки та інші інструменти, що полегшують роботу з проектом.

Читайте також: Воєнний стан і будівельний бізнес: до чого готуватися і які існують ризики

BIM-технології широко використовуються зарубіжними будівельними та архітектурними компаніями ще з 80-х років: це дозволяє підвищити ефективність роботи, швидкість виконання будівельних робіт, зменшує кількість помилок, що було завжди важливо на висококонкурентних ринках.

Використання BIM-платформи створює ефективну систему управління проектом, яка дозволяє фахівцям різного профілю одночасно працювати над проектом, отримуючи миттєву зворотний зв'язок щодо доцільності тих чи інших змін.

У Міністерстві регіонального розвитку вивчають досвід використання BIM-технологій за кордоном, щоб створити максимально сприятливі умови для їх впровадження бізнесом.

Читайте також: Віртуальна реальність в будівельній сфері

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!