Віртуальна реальність у будівництвіТехнологія віртуальної реальності набирає все більшої популярності в західних будівельних компаніях. VR (virtual reality) вже зараз активно використовують для поліпшення дизайну, безпеки і тренувань.

Більшість людей сприймає віртуальну реальність як чергову іграшку. При цьому інноваційні компанії впроваджують цю технологію у свою роботу. Поки це актуально для розвинених країн - США, ЄС, Японії, Південної Кореї. Але тренд поширюється швидко, і перші «ластівки» VRвже долетіли і до України.

Якщо розглядати приклади використання VR в світі, то можна згадати дизайнерську програму Yulio VR, яка дозволяє перевести 3D-дизайн в схеми, сумісні з VR. Отриманий результат можливо продемонструвати колегам або клієнтам.

Читайте також: Під'єднані інструменти та обладнання, що підвищує ефективність праці

Британська компанія Woodhouse Workspace, що займається розробкою дизайну офісів, надає своїм клієнтам можливість побачити у віртуальній реальності їх майбутній офіс. Така наочність вражає.

Впровадження технології віртуальної реальності в робочий процес - не таке вже й дороге задоволення. Ви можете як придбати спеціальний VR-шолом за кілька сот доларів, так і використовувати навіть мобільний телефон як джерело візуальної інформації. Вибір залежить від того, потрібно вам вразити клієнта, чи VR-технологія використовується тільки у прикладних цілях.

Цікавий досвід використання VR для навчання працівників-будівельників. Наприклад, компанія CertifyMe.net, яка навчає і сертифікує водіїв навантажувачів, використовує в процесі навчання віртуальну реальність. Оператори складного будівельного обладнання перед допуском до роботи повинні отримати відмінні навички володіння технікою, і VR дозволяє це зробити швидше, безпечніше та дешевше.

Власник американської будівельно-ремонтної компанії EFync Теріс Пантазес впевнений, що через п'ять років технології віртуальної та доповненої реальності будуть практично на кожному сайті будівельної компанії. І з цим важко не погодитися.

Читайте також: Британський ритейлер будматеріалів створив фонд для допомоги будівельникам і їх проектам