"Розумні" інструментиВідомо, що на будівництві далеко не кращий показник ефективності праці. Відповідно до досліджень компанії McKinsey & Company, ефективність праці в будівельній сфері значно поступається показникам на виробництві або у торгівлі. Одним із способів поліпшити цей параметр є підвищення автоматизації та «оцифровка» технологій, які використовуються на будівництві.

ОЦИФРОВКА РУЧНОГО ІНСТРУМЕНТУ

Прикладом використання передових технологій в будівництві може бути компанія Bosch, яка запустила лінійку інструментів з Bluetooth, серед яких є акумуляторні дрелі, шліфовальні машинки і робочі лампи. Все це обладнання налаштовується через спеціальний мобільний додаток Toolbox. Завдяки йому працівники можуть дистанційно встановити режими роботи дрелі або заздалегідь включити освітлювальні лампи, щоб безпечніше дістатися до потрібного місця. Крім цього, такий додаток повідомить користувачеві про перегрів обладнання або можливої ​​поломки.

Виконроби за допомогою такого додатка можуть дізнатися, де в даний момент використовується інструмент, як він використовується, і, що найважливіше, чи використовується він взагалі. Це дозволяє контролювати працівників на відстані, що неймовірно зручно.

Читайте також: Найбільш очікувані технологічні тренди в будівництві на 2019 рік

У Milwaukee Tool є аналогічне інтелектуальне рішення під назвою One-Key, яке дозволяє відстежувати і контролювати продуктивність інструменту. Додаток доступний з лінійкою сумісного обладнання. Робітники можуть зберігати налаштування інструменту у своєму профілі. Налаштування профілю зберігаються в самому інструменті, тому постійне підключення до додатку не потрібне.

Крістіан Кулис, віце-президент Milwaukee Tool з управління проектами для One-Key, розповів, що один з клієнтів-підрядників компанії підвищив ефективність і заощадив гроші за допомогою заданих функцій для інструментів, які, серед іншого, утримують користувачів від надмірного затягування кріпильних деталей під час встановлення сонячних панелей, що дозволяє уникнути пошкодження панелей.

БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОСТО «РОЗУМНА ДРЕЛЬ»

Прагнення до збільшення продуктивності в будівельній сфері не обмежується ручним інструментом і освітленням. Наприклад, Komatsu America оснастила бульдозери та екскаватори машинним інтелектуальним керуванням.

У 2013 році Komatsu представила те, що, за їхніми словами, є першим у світі бульдозером з машинним управлінням і повністю автоматичним лезом. Бульдозер має вбудоване автоматичне керування лезом, яке отримує дані в реальному часі з інтегрованої платформи GPS і переміщує лезо відповідно до 3D-креслення і координат. У Komatsu заявляють, що бульдозер сам по собі може завершити роботу відповідно до планів і специфікацій. Все, що повинен зробити оператор - це перемістити машину в цільову робочу область.

Читайте також: Японці представили прототип гуманоїдного робота-будівельника

Себастьян Вітковськи, менеджер з маркетингу продуктів для інтелектуальних систем управління, сказав, що Komatsu продовжує покращувати продуктивність свого обладнання завдяки досягненням в логіці автоматизації та GPS.

КОЛИ ЦЕ СТАНЕ МЕЙНСТРИМОМ?

Компанії на зразок Milwaukee Tool, Bosch і Komatsu - це візіонери, що визначають, як будуть виглядати робочі інструменти майбутнього. Milwaukee Tool активно займається випробуванням своїх продуктів на реальних об'єктах, щоб отримати більше зворотнього зв'язку від клієнтів. У компанії очікують, що після першого етапу поширення «розумних» робочих інструментів і усвідомлення їх переваг настане ефект доміно, коли їх захочуть придбати всі.

На думку експертів, це не займе занадто багато часу. Раніше майстри користувалися найпростішими інструментами, потім легко перейшли на електроприлади. Зараз же електроприлади просто отримають більше функцій, що підвищить зручність їх використання - ніякої особливої ​​адаптації або перенавчання працівників цей крок не потребує.

Читайте також: Всеукраїнський будівельний саміт, Київ, 01.11.2018