Вчені з японського інституту науки і технологій продемонстрували роботу гуманоїдного робота-будівельника, який на презентації вміло монтує листи гіпсокартону.

Рухи робота під шифром HRP-5P поки досить скуті і визначаються жорстким алгоритмом, але, спостерігаючи за ним, приходить розуміння, що при подальшому розвитку технологій штучного інтелекту такі роботи зможуть повноцінно замінити робітників-будівельників. Більш того, в майбутньому робот зможе показати такі точність і швидкість, які недоступні жодному будівельнику-людині.

Читайте також: Штукатурна станція vs Штукатурний робот

Промисловий розвиток зробив роботизовані виробничі лінії звичною справою, і зараз настає час розширення сфери їх застосування: прості роботи з'являються у сфері обслуговування, і навіть у квартирах. Найскладніші сфери для робототехніки - це ті, де потрібна людська вправність і правильна реакція на нестандартні ситуації: однією з таких сфер є будівництво.

Негуманоїдних роботів-будівельників вже навчили зводити цегляні стіни, збирати за заданою схемою дерев'яні конструкції, тощо. Наступний етап - більш спеціалізовані завдання: ось хоча б монтаж гіпсокартону, як на відео. Гуманоїдні роботи зможуть довше працювати, вони не втомлюються, точність виконання завдань вище.

Такі технології є особливо актуальними для країн на зразок Японії, де спостерігається тенденція до старіння нації, і в майбутньому буде відчуватися істотна нестача простих робочих рук.

Читайте також: Штукатурні станції «Тайфун» і наслідувачі: а чи варто?