Штукатурний роботВ Україні штукатурні станції досить давно стали звичними при проведенні чорнових робіт, і зараз вже не потрібно розповідати замовнику, що «машинна штукатурка - це швидше, дешевше і якісніше, ніж ручна штукатурка». Але машинні станції - не єдиний метод механізації штукатурних робіт. Інший варіант – так звані штукатурні роботи, які у нас не так розповсюджені, як штукатурні станції.

Робот-штукатур - це установка, яка відповідає за нанесення і рівномірний розподіл штукатурної суміші по стіні. Агрегат рухається по напрямних. За запевненням постачальників, продуктивність роботів-штукатурів «на максимумі» може сягати 60-80 квадратних метрів на годину, що означає продуктивність у 500 квадратних метрів за восьмигодинний робочий день.

Читайте також: Штукатурна станція PFT G4 Стандарт: огляд, характеристики, переваги та недоліки

Як стверджують виробники, робот-штукатур вирішує проблему професіоналізму кадрів - роботизоване вирівнювання стін за якістю не поступається вирівнювання стін від кращих майстрів. Він досить «всеїдний», і з ним можна використовувати суміші не найвищої якості. Дистриб'ютори звертають також увагу на те, що працювати робот-штукатур може хоч 24 години на добу, тому при ударних темпах роботи терміни окупності будуть нижче, ніж у штукатурної станції. Для управління пристроєм необхідно 2 людини.

Проте, професійні штукатури не поспішають закуповуватися цим обладнанням, і для цього є свої резони.

Почати варто із «шкурного питання» - ціна на робот-штукатур стартує із 100 тисяч гривень, а при бажанні отримати справді гідний агрегат потрібно приготувати й всі 150-200 тисяч.

Далі: робот-штукатур через специфіку експлуатації неможливо використовувати для робіт на сходових прольотах або зовні будівель. Іноді це значна частина заробітку.

Читайте також: Порівняння штукатурних станцій серії PFT G4: Standart, Smart, FU 230/400 V, Super, XL

Варто також пам'ятати, що такий робот має обмеження по висоті робіт - не більше 5 метрів. При перевищенні цього показника напрямні починають деформуватися. Обмеження, звичайно, досить «м'яке», але все ж.

Ну і наостанок варто згадати побоювання великих витрат на «не обкатане часом обладнання» - технологія не дуже розповсюджена і ніхто не може бути впевнений, що з початком експлуатації не стануть з`являтися проблеми, про які мовчать продавці такого обладнання. На додаток, не втрачає своєї актуальності аксіома щодо того, що у певних сферах машина не може повноцінно замінити людину - у певній мірі це відноситься і до оздоблювальних робіт.

Тепер щодо доступності роботів-штукатурів. Очевидно, що в Китаї можна знайти достатньобагато постачальників роботів-штукатурів із найрізноманітнішими характеристиками. Досить багато компаній пропонує купити робота-штукатура і в Росії. При цьому в Україні таких пропозицій на подив вкрай мало і швидко можна знайти пропозиції тільки від тих же росіян - моделі типу Roboplaster-1000, Roboplaster-1000, Roboplaster-1500.

Чи зможуть роботи-штукатури згодом стати повноцінними конкурентами для бригад із штукатурними станціями в Україні? - Питання поки залишається відкритим.

Читайте також: Штукатурні станції «Тайфун» і наслідувачі: а чи варто?