Мінрегіон України розглядає можливість створення початкових шкіл на перших поверхах багатоповерхівок. Це повинно вирішити проблему переповненості і недостатнього розвитку інфраструктури в нових житлових кварталах.

Увже прийнятих нових державних будівельних нормах зазначено, що на перших поверхах багатоповерхівок можна проектувати і вводити в експлуатацію дошкільні установи. На тлі перманентної нестачі дитячих садків, таке рішення допоможе отримати більшу кількість приватних або державних дитячих садків і знизить дефіцит в цій сфері.

Тепер Мінрегіон розглядає ідею про застосування такого ж принципу для початкових шкіл, де навчатимуться діти 1-4 класу.

Читайте також: В Україні з'явиться незалежний інженерний контроль

Створення невеликих шкіл, які займають перші поверхи, або безпосередньо прибудованих до житлового будинку, вирішить проблему доступності шкільних установ.

Така ідея особливо актуальна для жителів великих міст. В обласних центрах більше половини шкіл переповнені, а кількість учнів в одному класі може досягати 40 осіб. Крім того, часто до школи необхідно досить довго добиратися - а це великий стрес для школярів молодших класів.

Створення початкових шкіл в житлових будинках вирішить ці проблеми - школа буде знаходитися максимально близько до будинку, вирішиться питання переповненості.

Ідея в цілому схвалена і не викликає протестів, наступний крок - затвердити її у вигляді наказу.

Читайте також: В Америці представили робота-виконроба