Робот-виконробБудівництво - одна з тих консервативних сфер, де технології штучного інтелекту приживаються неохоче. Але американська компанія Doxel вирішила змінити цю ситуацію, представивши робота-виконроба з лідаром.

Doxel - американський стартап, який вирвався на перші шпальти видавництв про технологічні новинки в січні цього року. Їх розробка - робот, який контролює хід і якість будівництва. Інвесторам настільки сподобалася ідея, що Doxel відразу отримала 4,5 мільйона доларів на розвиток.

Читайте також: Мінрегіон планує розширити перелік будівельних робіт, які не потребують дозволу

Робот, який використовує технологію виявлення та оцінки віддалених об'єктів (технологія називається «лідар» - від англійської абревіатури LIDAR), стежить за ходом будівництва та визначає, чи знаходиться в правильному місці потрібна деталь або конструкція, а також коли ця конструкція була встановлена.

Грунтуючись на цій інформації, штучний інтелект робота визначає, чи йдуть роботи за запланованим графіком, і чи небула допущена помилка. При виявленні помилок, або при порушенні термінів, про це відразу дізнаються менеджери проекту.

Робот уже пройшов випробування на спорудженні медичного закладу і показав вражаючі результати: використання робота-виконроба дозволило збільшити продуктивність роботи будівельників на цілих 38%!

Читайте також: У Каліфорнії прийнято закон про обов'язкове обладнання нових будинків сонячними панелями

Концепт, що лежить в основі роботи пристрою, досить простий. У кожного будівельного проекту є затверджені схеми будівництва, бюджет і тимчасові рамки. Але людський фактор практично завжди вносить свої корективи: бюджети ростуть, дедлайну не дотримуються, а будівельні роботи можуть йти в розріз з затвердженими планами.

Рішенням всіх цих проблем є простий контроль того, що зроблено, і якце було зроблено. Найчастіше контролем виконання робіт займаються окремі люди, які також привносять ризик людського фактору, плюс їм потрібно платити за цю невиробничу діяльність.

Робот Doxel вирішує всі ці проблеми. За допомогою лідара робот складає 3D-карту об'єкта, яка пізніше обробляється спеціальним самонавчальним алгоритмом. Цей алгоритм дозволяє виділяти окремі елементи і визначати правильність їх розміщення. Крім цього, програма порівнює наявний результат з планом ведення будівництва. У підсумку менеджер проекту дізнається про допущені помилки відразу ж в день їх здійснення, а не через тиждень, коли одна помилка спровокувала появу ще декількох.

Читайте також: В Україні планують будувати орендні будинки