В Каліфорнії сонячні панелі на нових будинках стали обов`язковимиНа початку травня Каліфорнія стала першим штатом в США і взагалі першим місцем у світі, де закон вимагає від будівельників в обов'язковому порядку встановлювати на нові будинки сонячні панелі.

Нові будинки, що вводяться в експлуатацію після 1 січня 2020 року, для відповідності енергетичним стандартам штату повинні бути обладнані сонячними панелями. Закон стосується всіх нових будинках висотою до трьох поверхів. Винятком стануть будівлі, які через щільність прилеглої забудови або через дерева не отримують достатньої кількості сонячного світла.

Читайте також: В Україні планують будувати орендні будинки

Вже сьогодні 20% будинків в Каліфорнії використовують сонячні панелі. Після вступу закону в силу цей показник виросте в рази.

У той час, як ринок сонячних панелей відреагував на рішення влади Сонячного Штату з непідробним захопленням, критики заявляють про те, що такий крок неминуче призведе до подорожчання житла в Каліфорнії в середньому на $ 10.000. Акції компаній-постачальників сонячних панелей злетіли вгору, акції будівельних компаній - поповзли вниз.

Цей крок показує, що зелена енергетика, раніше доступна тільки для заможних власників приватних будинків, стає мейнстрімом. США в цілому є одним з лідерів по впровадженню енергозберігаючих та енергоефективних технологій, і Каліфорнія -  передовий в цьому сенсі штат.

Рішення в обов'язковому порядку обладнати нові будинки сонячними панелями є частиною екологічної стратегії губернатора Каліфорнії Джеррі Брауна, який має намір до 2030 року зменшити викиди CO2 на 40%.

Читайте також: Мінрегіон вводить нові правила з обмеження забудови