Орендні будинкиДержмолодьжитло виступило з ініціативою щодо прийняття закону, який створить умови для побудови в Україні орендних будинків. Мета законопроекту - створення фонду орендного житла і забезпечення молодих сімей доступним житлом.

Як заявив заступник голови Держмолодьжитла Іван Парух, розроблений фондом законопроект спрямований на створення в країні державного і приватного фонду орендного житла, що внесе стимул для будівельної сфери і забезпечить молоді сім`ї гідним житлом.

Читайте також: Мінрегіон вводить нові правила з обмеження забудови

Законопроектом передбачається створення трьох типів орендних будинків: приватних, державних та комунальних.

Ідея створення фонду дохідних (орендних) будинків в Україні зовсім не нова - останні пару років Мінрегіон практично щорічно виступає з подібною ініціативою, але кожен раз законопроект не доходить до етапу ухвалення у Верховній Раді.

Створення орендного фонду пропонувалося проводити різними способами: як через будівництво нових будівель, так і через реконструкцію старих.

Для забудовників при цьому передбачалися різні стимули: це і безкоштовне надання державної землі під забудову, і звільнення від обов'язкових пайових внесків у розвиток інфраструктури міста.

Орендні будинки, за своєю суттю, заново винаходять ідею комунального житла з поправкою на сучасні стандарти життя. Квартиру в орендному будинку не можна буде з часом викупити, а забудовник не зможе протягом певного часу після побудови змінювати призначення будівлі.

Чи вийде у Дермолодьжитла то, що вже стільки років не виходить у Мінрегіону, покаже найближчий час.

Читайте також: Сертифікати архітекторів без вищої профільної освіти визнані недійсними