Вводяться у дію нові ДБНМіністерство з регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ прийняло новий ДБН Б.2.2-12: 2018 ( «Планування і забудова територій»), чим оновило вимоги до будівництва: тепер крім «червоних ліній», які раніше обмежували лише територію забудови, вводяться «жовті », блакитні» та «зелені» лінії.

До сих пір у будівельників був один головний біль при виборі місця забудови: знаходиться обрана територія всередині дозволеної зони, чи ні - ця межа називалася «червона лінія». З новими ДБН вводяться нові обмеження, які будуть виконувати наступні завдання:

- «Жовті лінії» - визначають межі завалювання забудови при стихійних лихах або будь-яких катаклізмах - під час надзвичайних ситуацій не повинні перекриватися основні транспортні артерії. Саме тому будівлі безпосередньо у великих транспортних розв'язок, біля трас, шосе і головних вулиць повинні мати невелику поверховість. Будинки, розміщені далеко від подібних місць, можуть бути вище;

Читайте також: Сертифікати архітекторів без вищої профільної освіти визнані недійсними

- «Блакитні лінії» - визначають максимальну висоту забудови. Дані обмеження актуальні як для забезпечення гармонійної забудови міської межі, так і для безпеки повітряного сполучення (особливо актуально для нових київських ЖК, які часто розміщуються прямо під повітряними коридорами, де злітають чи сідають літаки);

- «Зелені лінії» будуть обмежувати забудову в парках і зелених зонах (навіть якщо такі місця знаходяться у приватній власності).

Як кажуть в Мінрегіоні, нові правила запозичують кращий зарубіжний досвід і спрямовані на гармонізацію міської забудови. Від себе додамо: найголовніше, щоб вони не стали зручним інструментом для бюрократії.

Читайте також: Опубліковано ТОП-50 світових виробників будівельної техніки