Частина архітекторів втратила свої сертифікатиКабінет Міністрів України 25 квітня цього року прийняв постанову №327, згідно з якою визнаються недійсними сертифікати архітекторів без профільної вищої освіти.

Постанова №327 змінює порядок проф.аттестаціі осіб, які проводять окремі види робіт, пов'язаних з будівництвом. Зміни вступили в силу.

Читайте також: Опубліковано ТОП-50 світових виробників будівельної техніки

Нагадаємо, що раніше людина без відповідної вищої освіти, але з досвідом роботи від 10 років, мала право отримати кваліфікаційний сертифікат архітектора.

Дана норма була змінена законом 2020-VIII, згідно з яким для отримання сертифікату тепер необхідно мати профільну вищу освіту не нижче бакалавра, а також досвід роботи не менше 3-х років. Обидві вимоги є обов'язковими.

Прийнятий закон регулює видачу нових сертифікатів, а рішення Кабміну направлено на анулювання сертифікатів, отриманих до набрання чинності закону 2020-VIII.

Крім цього, на законодавчому рівні передбачили можливість анулювання сертифікатів при прийнятті й інших законодавчих актів, що змінюють правила діяльності в будівельній сфері. Якщо такі закони прийматимуться в майбутньому, сертифікати, які не відповідають новим стандартам, будуть анулюватися протягом шести місяців з моменту вступу в силу відповідного закону.

 

 

Читайте також: В Україні спростять отримання дозволів на проведення енергомодернізації