Названо 50 кращих виробників будівельної технікиОдин з найбільш шанованих журналів про будівництво International Construction опублікував «Жовту таблицю 2017» - рейтинг найбільших виробників будівельної техніки, який складається журналістами видання щорічно.

У рейтинг потрапляють 50 компаній з найкращими результатами за попередній фінансовий рік. Для складання рейтингу використовуються звіти компаній, аналітичні викладки та інформація, розміщена у відкритому доступі.

Минулий рік став успішним для будівельної індустрії, яка стала оживати після спаду, що тривав кілька років поспіль. Якщо порівнювати «Жовту таблицю 2017» і «Жовту таблицю 2016», то можна помітити, що показники покращилися практично у всіх учасників.

Читайте також: Названо 100 кращих архітектурних фірм року

Компанії, що потрапили в рейтинг, в минулому році сумарно заробили $162 млрд, що на 21,5% більше, ніж було в 2016-му ($130 млрд). Одним із найважливіших факторів для цього стало значне зростання продажів в Китаї - на 82%. За 2017 рік тут було реалізовано понад 200.000 одиниць техніки.

Перші три рядки займають незмінні лідери галузі: американська компанія Caterpillar, а також японські Komatsu і Hitachi Construction Machinery. На трьох вони заробили трохи більше $54 млрд, що становить 33% від обсягу продажів всіх 50 компаній у рейтингу.

Компанії Volvo і Liebherr, що розділяють четверте та п'яте місце, в порівнянні з попереднім роком просто помінялися місцями, і по праву також вважаються одними з найбільших постачальників будівельної техніки, заробивши за 2017 рік $7,81 млрд і $7,398 млрд відповідно.

Читайте також: Ремонтно-оздоблювальні роботи ростуть в ціні

У рейтингу традиційно лідирують американські компанії, на які припадає 26,3% від усіх продажів. По п'ятах у американців йдуть японці, у яких 24,8% - сумарно наамериканські та японські компанії припадає більше половини виручки в «Жовтій таблиці».

Проте, «Жовта таблиця» не залишається статичною - на тлі зростання ринку Китаю активно покращують свої позиції китайські виробники будівельної техніки - в цьому році вони додали до своєї частки в загальних продажах ТОП-50 цілих 2,6% (було 11,4 %, стало 14%). Зміна частки ринку у виробників з інших країн коливається в межах 0,1%.

За всіма показниками видно, що 2017 рік став роком відновлення, а поточний рік дасть можливість зміцнити досягнуті позиції. Але не варто забувати, що це поліпшення відбувається після декількох років постійного спаду, а рекорд 2012 року, коли ТОП-50 сумарно заробили $186 млрд, повторити поки не вдалося.

Фахівці очікують, що на ринок продовжить позитивно впливати високий попит в Китаї. Крім цього, всі з цікавістю спостерігають за подіями в Північній Америці - в США Дональд Трамп ввів додаткові мита на алюміній і сталь, а також розповів про плани інвестувати в інфраструктурні проекти $ 1,5 трлн.

Читайте також: Механізм будівельної амністії буде перезапущений з липня 2018 року