ЕСКО-компаніям стане легше працюватиЯк повідомив міністр Геннадій Зубко, Мінрегіон України працює над спрощенням і прискоренням процедур видачі дозвільних документів на проведення робіт з підвищення енергоефективності.

На сьогоднішній день проведення енергоефективних робіт класифікується як роботи із середніми та значними наслідками - класи СС2 і СС3. Така класифікація гальмує енергомодернізацію будівель і збільшує терміни отримання необхідних для проведення робіт дозволів до року, що заважає діяльності ЕСКО-компаній.

Читайте також: На Київ чекає реновація

Нагадаємо, що ЕСКО-компанія (енергосервісна компанія) - це підприємство, яке проводить роботи по підвищенню енергомодернізації. Згідно з чинною державною програмою з підвищення енергоефективності в Україні, ЕСКО-компанія має можливість підписати договір на утеплення будинку або будівлі за свій рахунок, а повернення інвестицій і отримання прибутку відбувається впродовжкількох років за рахунок зекономлених на опаленні / освітленні коштів.

Таким чином в Україні планується провести енергомодернізацію державних установ, шкіл, дитячих садків і т.д. - з одного боку, державний сектор отримує інвестиції від приватних компаній, а з іншого боку бізнес зможе заробити на держзамовленнях. Природно, швидке повернення коштів відбувається тільки за умови оперативного та якісного виконання робіт.

Спрощення видачі дозволів на роботи по енергоефективності спрямовано саме на прискорення всього процесу - не потрібно буде на тривалий час відкладати початок практичної реалізації проекту. Ця ініціатива в сукупності з підвищенням доступності кредитних коштів для ЕСКО-компаній (над чим теж зараз працює Мінрегіон) повинні створити максимально сприятливі умови для бізнесу.

Читайте також: Механізм будівельної амністії буде перезапущений з липня 2018 року