Дитячі майданчики на дахах будівельПродовжуємо огляд нововведень до державних будівельних норм, які вступили в силу з кінця минулого року. Цього разу розглядаємо тему нестачі місця для дитячих майданчиків у дворах багатоповерхівок.

Складаючи зміни в ДБН, Мінрегіон керувався досвідом європейських та інших провідних країн, де нестача простору є ще більшою проблемою, ніж може собі уявити навіть Київ. В якості альтернативи наземному розміщенню елементів інфраструктури, там давно почали використовувати вільну площу дахів будинків. Цією ж ідеєю вирішили скористатися і у нас.

Читайте також: З корупцією в ДАБІ будуть боротися за допомогою нової «Технологічної карти»

Дитячі майданчики на дахах українських будинків тепер можна розміщувати за умови, що будівля має не більше трьох поверхів, а сам майданчик буде огороджений захисною конструкцією висотою від двох метрів.

Огорожа двометровим захистом зрозуміла, а ось ліміт по висоті самої будівлі викликає сумніви. З одного боку - чим нижче, тим краще з міркувань безпеки. З іншого боку, це різко звужує коло застосування. Справа в тому, що більшість ЖК, де якраз і не вистачає місця, складаються з висотних будівель. Навіть передмістя Києва (Ірпінь, Буча та т.д.) може похвалитися ЖК хоча б на 4-5 поверхів, що теж більше необхідного.

Як нам здається, дитячі майданчики можуть з'явитися на дахах дитячих садків і подібних установ, які зазвичай не відрізняються висотністю - якщо це буде дозволено, звичайно.

У будь-якому випадку, чекаємо реалізацію бізнесом інновацій з боку Мінрегіону. Нагадаємо також, що Лев Парцхаладзе напередодні заявив про готовність дозволити будівництво парковок на дахах будівель. За задумом, їх можна буде розміщувати на дахах торгово-розважальних комплексів та офісів.

Читайте також: Девелопери втрачають до 40% дохідності при використанні енергозберігаючих технологій

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!