На одному з останніх засідань Робочої групи з реформування ДАБІ Конфедерація будівельників України представила концепцію оновленої Технологічної карти з видачі дозволів на будівництво. В КСУ вважають, що їхня концепція допоможе ефективно боротися з корупцією в ДАБІ.

Технологічна карта - це документ, який описує порядок надання адміністративної послуги державними установами, тобто, «алгоритм» адмінпослуги. Державні органи повинні працювати відповідно до цього алгоритму.

Технологічна карта по видачі дозволів на будівництво описує порядок надання цієї адміністративної послуги, і в значній мірі визначає, чи буде мати чиновник «лазівки», якими можна скористатися для отримання неправомірної вигоди.

Читайте також: Девелопери втрачають до 40% дохідності при використанні енергозберігаючих технологій

Розроблена експертами КСУ Карта чітко і недвозначно прописує всі етапи видачі дозволу, вводить автоматичне інформування заявників, а також впроваджує контроль за наданням адмінпослуги.

Крім того, вводиться чіткий поділ повноважень і відповідальності за помилки. Наприклад, зараз можлива ситуація, коли забудовник отримує відмову у видачі дозволу з огляду на те, що місцева рада не розмістила у відкритому доступі план забудови міста. При цьому план забудови знаходиться в межах компетенції місцевої влади, а не приватного бізнесу. Тому і нести відповідальність за цю помилку бізнес не повинен. Такі ситуації має викорінити нова Технологічна карта.

Довідка: Робоча група з реформування ДАБІ була створена в лютому 2019 року. До неї увійшли як представники державних органів, так і бізнесу. Її завдання - реформування будівельної галузі України.

Читайте також: Кличко обіцяє розривати договори з недобросовісними забудовниками

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!