енергозберігаючі технології завдають збитків забудовникамУкраїнським забудовникам поки економічно невигідно зводити будівлі із застосуванням енергозберігаючих технологій. З огляду на високу вартість впровадження "зелених" систем в стандартний будівельний процес, забудовник може втрачати до 40% від своєї прибутковості.

Про негативний вплив "зелених" технологій на прибутковість девелопера розповіла на зустрічі Українського клубу нерухомості його співзасновниця Ольга Соловей.

Вона стверджує, що термін окупності впроваджуваних в житловому будівництві України енергозберігаючих технологій становить приблизно 15 років. На об'єктах комерційної нерухомості дані інновації окупаються протягом 10 років. Для порівняння: в європейських державах енергозберігаючі споруди окупаються приблизно за п'ять років.


Читайте також: В Україні будуть будувати тільки енергоефективні будинки


За нинішньої ситуації енергоефективні технології можуть бути прибутковими для забудовників і девелоперів, якщо подальша експлуатація будівель залишиться за ними. Будівельний об'єкт є нерентабельним в разі, коли розрахований тільки на продаж. По суті, в житловому будівництві впровадження енергозберігаючих інновацій окупається хіба що в програмах зведення дохідних будинків.

Читайте також: Кличко обіцяє розривати договори з недобросовісними забудовниками


Нагадаємо, що в кінці січня Мінрегіон анонсував роботу над законопроектом, який зобов'яже забудовників будувати тільки енергоефективні будинки.

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!