енергоефективні забудови в україніМінрегіон продовжує розробляти нові ДБН. Тепер в них планують внести норму, згідно з якою всі житлові будинки повинні мати рівень енергоефективності не нижче класа "С".

За словами заступника міністра Мінрегіону Льва Парцхаладзе, реалізація цих змін має збільшити термін експлуатації будівель, а також дасть можливість жителям знизити витрати енергії до 40%. Розробкою змін займеться Український державний науково-дослідний інститут цивільного будівництва. Основні принципи і фактичні нововведення в ДБН обіцяють озвучити і прийняти в найкоротші терміни.

Читайте також: В Україні стартує реформа будівельного контролю

В кінці минулого року прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував виділення семи мільярдів гривень на енергоефективність. У свою чергу, цій заяві передував виступ президента України Петра Порошенка, на якому він заявив, що Україна стане енергонезалежною в період наступних п'яти років.

Відзначимо, що з першого вересня 2018 почала діяти норма про спільну енергетичну модернізацію шкільних будівель, а з першого жовтня - всіх дитячих садків країни. Тепер обов'язкова модернізація чекає і всі інші житлові будинки.

Читайте також: У 2018 році будівельна галузь показала зростання в 4.4%


Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!