Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Укpаїни ініціювало зміни в системі держархбудконтролю. Допомагати в удосконаленні сфери Мінрегіону будуть Генеральний прокурор і регіональні прокуратури, про співпрацю з якими було оголошено в січні. Основне завдання - викорінити прояви корупції і зловживання службовим становищем в галузі будівництва.

Читайте також: В 2018 році будівельна галузь показала зростання на 4.4%


Наказом міністра відомства Геннадія Зубка, на початку лютого було створено робочу групу для обговорення всіх нюансів реформування системи. До її складу крім Мінрегіону увійшли Конфедерація будівельників України, International Development Law Organization (IDLO), Державне агентство електронного управління України. Основним напрямком роботи групи буде впровадження електронного сервісу, який повинен прискорити процес переходу від паперової тяганини до електронної документації в будівництві.

На першому засіданні групи було визначено такі завдання для виконання:
• установка чіткого переліку документів для подачі, введення можливості отримання послуги на підставі онлайн-запиту;
• максимально можливе спрощення паперової бюрократії, запровадження єдиного електронного сервісу;
• вдосконалення процедури грошової оцінки ділянки землі;
• спрощення процесу подачі документів на отримання дозволу для будівництва об'єктів з середніми і великими класами наслідків;
• створення можливості органам влади на місцях реєструвати земельні ділянки.

Читайте також: Мінрегіон розробляє концепцію публічного управління в будівництві


Для оформлення земельної ділянки в нашій країні на сьогоднішній день потрібно зібрати 54 документи, а процедура оформлення займає від 9 місяців до 2 років. Після впровадження всіх вищеперелічених пунктів процедура займатиме до 3 місяців.

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!