Напередодні Лев Парцхаладзе зробив анонс ініціативи Мінрегіону, яка допоможе зробити наступний крок до прозорості на будівельному ринку України: мова йде про створення Концепції публічного управління в будівництві.

Її введення повинно запустити процес відходу від ручного управління в галузі, сформувати надійний фундамент для прозорого ведення бізнесу, а також зробити доступною всю інформацію, що стосується будівництва того чи іншого об'єкта. Виконання цих умов, як очікується, знизить рівень корупції і дозволить залучити настільки важливі для галузі інвестиції.

Читайте також: Лізингові квартири в Україні: як це буде

За словами Льва Парцхаладзе, вже давно варто було вирішити такі проблеми, як відсутність детальних планів забудови, відсутність генеральних планів забудови, видача в ручному режимі містобудівних документів. Всі вони виникають якраз через відсутність доступу громадськості до інформації та неефективного управління у містобудівній галузі.

Концепція містить у собі:

- створення повноцінного і працюючого Містобудівного Кодексу;

- організацію містобудівноъ картотеки, її повна інтеграція з основними базами даних;

- вільний доступ для громадян України до всіх узгоджень, дозволів та державних послуг;

- архітектурно-будівельні перевірки, створення системи ефективного громадського контролю;

- регулювання процедур охорони від знесення та забудови пам'яток культури.

Спочатку планується створити «чернетку» Концепції, яку після цього обговорять з експертами, допрацюють з урахуванням отриманих зауважень, і після цього відправлять на схвалення Кабінетом Міністрів. Сподіваємося на здійснення задуманого вже в цьому році.

Читайте також: РФ заборонила ввезення з України ряду товарів для будівництва

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!