Квартири у лізингМіністерство регіонального розвитку на цей рік підготувало амбітний план щодо подальшої модернізації будівельної та житлової сфери України. Одна з ініціатив - введення в Україні програми «квартир у лізинг», яка може стати альтернативною для такого дорогого зараз іпотечного кредитування.

Квартири в лізинг буде пропонувати Державна Іпотечна Установа (ДІУ). Для цих цілей в статутний фонд ДІУ було внесено додатково 1,6 мільярда гривень, а в сукупності ДІУ зараз може розпоряджатися фондом у 2,355 мільярда.

Читайте також: Лев Парцхаладзе розповів про найближчі плани Мінрегіону

Моделлю фінансового лізингу для придбання житланаразі зможуть скористатися поліцейські, учасники цивільного захисту, учасники АТО, які потребують поліпшення житлових умов. Планується, що лізингові квартири будуть йти відразу з ремонтом - нові мешканці зможуть відразу в'їхати в квартиру і виплачувати щомісячні суми, як за оренду. Після того, як з часом буде виплачена вся вартість квартири, право власності на нерухомість переходить до позичальника.

Відомо, що спочатку ідея про квартири у лізинг не мала обмежень щодо одержувачів цієї послуги - тобто, теоретично нею міг би скористатися будь-який громадянин України. Але після проходження бюрократичних коридорів вирішили обмежитися лише зазначеним вище переліком державних службовців і військових.Чи буде програма розширена на більше коло людей – покаже час.

Крім лізингових квартир в Мінрегіоні розглядається також ідея про здачу державою житла в оренду.

Читайте також: РФ заборонила ввезення з України ряду товарів для будівництва

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!