Напередодні заступник глави Мінрегіону Лев Пацхаладзе в інтерв'ю розповів, над якими питаннями працює відомство під його керівництвом, і яких нововведень можна очікувати найближчим часом від чиновників.

Головне питання, над яким зараз працює міністерство - доробка і просування законопроекту, що має захистити інтереси інвесторів в будівництво житла, та створити більш цивілізовані умови для покупців нерухомості. Документ подаватимуть до Верховної Ради вже в цьому році, а зараз він проходить підготовку для розгляду у профільному комітеті.

Читайте також: РФ заборонила ввезення з України ряду товарів для будівництва

Активно проводиться реформа ДАБІ. Від місцевої влади щосили домагаються складання і затвердження планів забудови, які вирішать проблему стихійних будівництв, що часто не враховують потреби мешканців, інфраструктуру, наявність соціальних об'єктів і т.д.

Створення прозорих умов гри позитивно відіб'ється на привабливості українського ринку для іноземних інвесторів. І потенціал для цього величезний. Наприклад, на одного жителя Європи припадає 50-60 квадратних метрів житлової нерухомості, а в Україні - лише 20. Більш того, мало не половина з цих 20-ти - це старе, часто аварійне житло, що вимагає оновлення. Ось і виходить, що потенціал будівельного ринку України дуже великий.

Очевидно, що низька купівельна спроможність пояснюється невисокими доходами. Для того, щоб трохи пом'якшити цей фактор, чиновники розробляють модель, яка дозволить продавати квартири в лізинг - покупець буде виплачувати щомісяця суму, як за оренду, і за фактом виплати повної вартості квартири стане її повноцінним власником.

За словами Льва Парцхаладзе, у 2019-у, і особливо в 2020-му, варто очікувати збільшення обсягів будівельного ринку.

Читайте також: Головні події в будівельному законодавстві за 2018 рік

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!