Російська Федерація в кінці минулого року ввела ембарго на ввезення великого списку номенклатури товарів, серед яких чимало - для будівельної сфери. Розбираємося, для кого зараз закритий експорт в Росію і що, відповідно, може стати трохи більш доступним в Україні.

Під заборону потрапили, перш за все, різні вапнякові камені. Серед забороненої сировини - щебінь, гравій і галька, які активно використовуються в декоруванні і будівництві. Не можна сказати, що це були основні види товару, що йдуть на експорт, але зараз їх пропозиція на внутрішньому ринку точно підросте.

Читайте також: Головні події в будівельному законодавстві за 2018 рік

Крім цього, в списку на обмеження поставок в РФ значиться подрібнене каміння, яке є складовою частиною для бетону і будівельних сумішей.

Під заборону потрапило різне електротехнічне обладнання, машини для змішування бітуму з мінсировиною.

Ще одна важлива категорія - сировина з деревини, OSB-плити і т.д.

Очевидно, що великі українські виробники будівельних матеріалів вже не перший рік працюють в умовах складних відносин з нашим північним сусідом і, крім освоєння внутрішнього ринку, націлені більше на Захід, ніж на російського споживача. Проте, повне закриття російського ринку запросто може створити тимчасовий надлишок названих товарів в Україні та деяке зниження на них ціни.

Читайте також: Благодійна акція на честь Дня Святого Миколая

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!