Минулий рік став багатим на нововведення в законодавстві, що регулює будівельну сферу. Підводимо підсумки і позначаємо найголовніші зі змін.

Те, про що багато говорили, писали, і обговорювали, стало введення нових будівельних державних норм в Україні. Нові ДБН ввели нові стандарти будівництва і проектування будинків та прибудинкових територій, наблизили українське законодавство до європейських стандартів. Не всі норми ДБН були прийняті учасниками будівельного ринку з радістю, але виконувати закон повинні будуть всі.

Читайте також: Благодійна акція на честь Дня Святого Миколая

Наступна за важливістю подія - запуск сервісу «Прозора ДАБІ», який відкриває забудовникам, інвесторам і громадськості інформацію щодо етапів розгляду і затвердження дозволів, проектів та інших документів, необхідних для будівництва. Це стало кроком до більшої публічності державного органу, який відомий високим рівнем внутрішньої корупції.

У 2018 році пройшов також черговий етап будівельної амністії, яка на цей раз стосувалася приватного сектора. Амністії підлягали будинки та прибудинкові споруди, які були зведені до 2015 року і мають площу не більше 300 квадратних метрів.

І, нарешті, останній пункт в нашому списку, але далеко не останній за важливістю - вступ в силу нового Порядку ведення Держреєстру на нерухомість. Був створений Реєстр нерухомості, в якому застосовувається криптографічний захист інформації. Зараз користувачі мають електронний доступ до Реєстру, що перевело цю сферу з XX століття в XXI.

Рік, що минає,був затьмарений повальними перевірками забудовників податківцями, рядом малих і великих скандалів, але це постійні супутники будівельної галузі. Сподіваємося, що наступний рік буде як мінімум не гіршетого, що минає, і бажаємо нашим колегам тільки хороших новин.

Читайте також: Після виборів в Україні ціни на житло можуть підскочити на 20%

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!