Після виборів житло буде дорожчатиНа думку фахівців з Конфедерації Будівельників України, після проведення виборів варто очікувати значного підвищення цін на нове житло: аж до 20%.

Зараз зростання цін на новобудови стримується високою пропозицією з боку забудовників і низьким попитом з боку населення, доходи якого хоч і ростуть, але не настільки сильно, щоб дати відчутний поштовх будівельному ринку.

Читайте також: Чернігів стане першим містом в Україні, де «обкатають» реновацію

Проте, на собівартість квадратного метра впливають подорожчання будівельних матеріалів, підвищення транспортних витрат, витрат на електрику і т.д. Крім того, банки не поспішають знижувати процентні ставки для бізнес-кредитів. Це все означає, що ціна на нові квадратні метри неминуче буде рости.

На початку наступного року різкого зростання очікувати не варто, так як у будівельних компаній все ж є певний запас міцності, плюс існує часовий лаг, коли девелопери будуть розпродавати житло, побудоване раніше.

Проте, з другого кварталу 2019 роки (вибори в Україні за планами пройдуть 31 березня) експерти очікують відчутну цінову корекцію.

Цьому також сприятиме збереження в наступному році попиту на рівні кінця 2018 року. Забудовники навчилися чути свого клієнта, тому сьогоднішній ринок вже не просто пропонує «те, що побудували», а дуже чутливо реагує на потреби (і можливості) потенційних покупців.

Читайте також: Будувати в Україні потрібно буде з урахуванням потреб людей з інвалідністю

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями!