Пожежні безпеки відмінятьВідомо, що планові та позапланові перевірки з пожежної та техногенної безпеки часто пов'язані з корупцією, при цьому реальна пожежна безпека все-одно залишається не в найкращому стані. У Кабміні вирішили виправити цю ситуацію.

Кабінет Міністрів України подав на розгляд до Верховної Ради проект закону №9132, в якому пропонується скасувати пожежні перевірки. Замінити їх пропонується страхуванням, яке повинно покрити всі ризики.

У разі, якщо об'єкт не характеризується високою пожежною небезпекою, можна буде купити страховку і забути про пожежних інспекторів. На думку учасників страхового ринку, такою схемою зможуть скористатися сотні тисяч українських підприємців.

Читайте також: Інвестувати в будівництво житла стане безпечніше

При цьому страховка не буде обов'язковою - не хочеш зменшувати кількість державних перевірок, не купуй страховку. Варто відзначити, що страховка буде покривати збиток не самого підприємця або компанії, а збиток, нанесений третім особам - клієнтам компанії, розміщенним поруч офісам та магазинам, працівникам і т.д.

Після придбання страховки потрібно буде повідомити Державну службу надзвичайних обставин про підписання страхового договору, і перевірки автоматично будуть скасовані. Максимальний термін дії таких договорів - 10 років.

Передбачається, що сума страховки на одного потерпілого повинна бути не менше 500.000 гривень, з можливістю збільшення мінімуму до 1 млн грн. Такі обмеження спрямовані на те, щоб уникнути ситуації, коли за загибель людини страхова компанія виплатить 50 тисяч гривень і на цьому зобов'язання виконані. У Кабміні відзначають, що навіть 1 млн грн - це сума, яка значно менше, ніж прийнято в більшості європейських країн.

Розробники законопроекту впевнені, що страхові компанії не стануть підписувати подібні договори просто так, а фактично переберуть на себе функції пожежних інспекторів.

Читайте також: Британський ритейлер будматеріалів створив фонд для допомоги будівельникам і їх проектам