Приватних інвесторів захистятьМінрегіон взявся за вкрай актуальне для української будівельної індустрії питання - захист прав інвесторів в житло. При тому, що в Україні не перший десяток років люди купують квартири ще на етапі котловану і частина з них так і не отримують свого житла, на законодавчому рівні це питання фактично ніяк не врегульоване.

У цьому місяці Лев Парцхаладзе заявив про те, що починається обговорення нового закону, спрямованого на врегулювання відносин між приватними інвесторами та забудовниками.

Зараз практично в кожному місті є заморожені будівництва, що не були введені в експлуатацію через недбалість або навмисні дії недобросовісних забудовників, які зібрали «паї», але не виконали своїх зобов'язань. Завдання нового закону - захистити права як вже ошуканих людей, так і тих, хто буде купувати житло на етапі забудови в майбутньому.

Читайте також: Британський ритейлер будматеріалів створив фонд для допомоги будівельникам і їх проектам

У новому законі передбачається 3 основні блоки, які будуть націлені на захист прав інвесторів, покарання недобросовісних забудовників і державних контролюючих органів, які допустили подібний обман.

У блоці про захист інвесторів пропонується створення Фонду захисту інвестицій, який буде аналогом банківського Фонду захисту вкладів. Житловий комплекс зобов'язують страхувати на випадок заморожування будівництва. Крім того, передбачається створення державного реєстру інвестиційних договорів, щоб уникнути продажу однієї і тієї ж квартири кільком покупцям одночасно. Нарешті, законом планують заборонити будувати на орендній землі житло, що продається через інвестиційну схему (що зараз активно практикується в передмістях Києва).

У плані впливу на забудовників планують ввести кримінальну відповідальність за невиконання інвестиційних договорів - зараз більшість подібних забудовників просто уникають покарання, залишаючись з грошима обдурених інвесторів. Каратимуть і контролюючі органи, які видавали дозволи. Також передбачається штрафування забудовника за зрив термінів введення в експлуатацію житла.

 

Читайте також: Вручення будівельної премії iBuild-2018, Київ, 16.11.2018