Будівельні тренди на 2019-й рікЩороку в будівельній сфері з'являються новинки, які можуть змінити індустрію. Поточний рік добігає кінця, і ми пропонуємо розглянути 10 технологічних трендів в будівництві на 2019-й рік.

ДОПОВНЕНА РЕАЛЬНІСТЬ

Незважаючи на те, що технологія віртуальної реальності стала неймовірно популярною в останні роки, вона програє за темпами розвитку доповненній реальності. Їх відмінність полягає в тому, що віртуальна реальність за допомогою лінз повністю створює світ, який бачить користувач, а доповнена дозволяє додати віртуальні елементи в світ реальний. Ця технологія має великий потенціал для дизайнерів, архітекторів та інженерів.

Читайте також: Японці представили прототип робота-будівельника

БУДІВЕЛЬНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І ЕКОСИСТЕМИ ДАНИХ

Будівельне програмне забезпечення стає все більш складним - це очікувано і зрозуміло. Що менш очевидно, так це поява екосистем даних, де основні гравці індустрії зможуть обмінюватися ключовою інформацією, досвідом і проектами. На думку експертів, такі бази даних з'являться набагато раніше, ніж ми можемо уявити. Звичайно, поки це відноситься до розвинених країн, але з часом і Україна буде переймати досвід лідерів;

BIM (BUILDING INFORMATION MODELLING) - ІНФОРМАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БУДІВЕЛЬ

BIM - це концепція роботи з моделлю будівлі, по якій всі сторони його зведення та експлуатації (архітектурні, інженерні, економічні питання і т.д.) розглядаються, як єдине ціле.

Читайте також: Всеукраїнський будівельний саміт, Київ, 01.11.2018

МОДУЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО, ПОПЕРЕДНЯ ЗБІРКА, ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

Цей тренд ми спостерігаємо не перший рік, і все, що можна очікувати - це тільки його розвиток. Вражаючий приклад модульного будівництва був продемонстрований в Дубаї, коли модулі для побудови офісної будівлі була надруковані на 3D-принтері за 17 днів, і зібрані всього за 2 дні.

САМОВІДНОВЛЮВАНИЙ БЕТОН

Чимало експертів впевнені, що незабаром самовідновлюваний бетон будуть широко використовувати при будівництві доріг і будівель. До 2030 року світовий ринок потребуватиме 5 мільярдах тонн бетону щорічно.

Читайте також: Володимир Гройсман пообіцяв тотальні податкові перевірки для забудовників

ДРОНИ

Уже зараз безліч будівельних компаній активно використовують дрони. Дрони дешеві і економлять багато часу і сил. Наприклад, щоб оглянути весь будівельний майданчик, зараз знадобиться всього кілька хвилин замість годин. Технології рухаються вперед і дрони стають точнішими, біль автономними і багатозадачними.

РОБОТИ

Нещодавно ми писали про гуманоїдного робота-будівельника, представленого японськими вченими. Це технологія майбутнього, але вже зараз великі будівельні компанії починають використовувати більш прості автоматичні системи для прискорення і підвищення якості робіт.

Без сумнівів, 2019 й рік принесе багато новинок в будівельній індустрії, так як технологічний розвиток тільки прискорюється. Завдання учасників ринку - пильно стежити за інноваціями і завжди бути в числі перших, хто їх застосовує.

Читайте також: Опубліковані роз'яснення щодо узгодження будівельних проектів і документації з новими ДБН