Гройсман пообіцяв забудовникам тотальні перевіркиНа форумі-зустрічі з представниками влади, який напередодні пройшов у Тернополі, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про свій намір доручити податківцям провести масові перевірки забудовників.

Під час свого виступу Володимир Гройсман висловив своє незадоволення ситуацією на будівельному ринку України - зводиться велика кількість нових будинків без створення належної інфраструктури, здійснюється ухилення від сплати податків, порушується законодавство про працю (читай: будівельники набирають робітників не в «білу»).

Читайте також: Опубліковані роз'яснення щодо узгодження будівельних проектів і документації з новими ДБН

Висловимо припущення про те, що недостатня кількість дитячих садків не може стати приводом для масової перевірки забудовників податківцями. Один з імовірних реальних мотивів - необхідність збору додаткових сум податків.

Ситуація зі сплатою податків у будівельному секторі навряд чи кардинальним чином відрізняється від інших сфер - існує ряд цілком законних методів оптимізації податкового навантаження, якими користуються великі компанії. Більшість з них відверто піти проти закону не можуть через інстинкт самозбереження - потрапляти у великі скандали не хоче ніхто.

Якщо говорити про дрібних забудовників, що працюють в регіонах, то там більш ймовірно знайти «сірі» схеми, але з ними ДФС повинна проводити профілактичні роботи і без ініціативи з боку прем'єр-міністра.

Ситуація з ринком праці також, за великим рахунком, повторює загальноукраїнську практику: тіньовий ринок праці і справді існує, але якби він був такий поганий для працівників і роботодавців, то давно б уже зник. Завдання держави - створити такі умови для роботи, коли офіційне працевлаштування буде вигідно як роботодавцю, так і працівникові. І податки, що постійно зростаюсь, поки що цьому не сприяють.

Зараз очевидно одне: після заяви Володимира Гройсмана будівельна галузь «напружилася»: розбиратися з ДФС - це не гальмувати прийняття нових будівельних норм через нескінченні судові позови, тут будуть говорити з кожним окремо.

У свою чергу ми можемо лише сподіватися, що ситуація, яка склалася, не вплине на ціни на ринку нерухомості.

 

Читайте також: ТОП-5 інновацій в будівництві, які в найближчі 10 років змінять індустрію