ДБНЯк відомо, з початку осені в Україні вступили в силу нові державні будівельні норми. Після цього Міністерство регіонального розвитку розіслало по державним структурам і профільним організаціям роз'яснення щодо узгодження будівельних проектів і документації з новими будівельними нормами.

Роз'яснення стосуються двох категорій документації і проектів: містобудівних і тих, що відносяться до окремих об'єктів будівництва.

Читайте також: ТОП-5 інновацій в будівництві, які в найближчі 10 років змінять індустрію

Все, що відноситься до рівня містобудування (забудова територій, зонування і т.д.), на 100% має узгоджуватися з новими будівельними нормами.

Документація, яка відноситься до окремих об'єктів будівництва, і яка пройшла експертизу до вступу в силу нових ДБН (1 вересня), залишається в силі. Але є застереження: якщо новими ДБН підвищуються рівні безпеки, енергоефективності та зручності для людей з обмеженими можливостями, то їх застосування обов'язково. Виняток: об'єкти, будівництво яких відбувається в терміни, зазначені в проекті.

Якщо забудовники встигли пройти експертизу і отримали потрібні дозволи до 1 вересня, то можна продовжувати роботи без врахування нововведень. Якщо зведення об'єкта було тимчасово призупинено, його добудова може проводиться за старими ДБН. Але якщо в проект вносяться зміни, то вони повинні враховувати нові будівельні норми.

Читайте також: Нові будівельні норми: ввести не можна скасувати?