Будівельні інноваціїПоки в Україні приймають нові будівельні норми, за якими будинки нарешті потрібно буде утеплювати, а на дахах дозволять розміщувати рекреаційні зони, у світі розробляють і випробовують технології, які зможуть кардинально змінити індустрію. Представляємо 7 кращих, на нашу думку, інновацій, про які варто знати вже сьогодні.

№1: Самовідновлюваний еластичний бетон.

Ідею вчені «підгледіли» у мушлі: за рахунок специфічного набору мінералів вона має неймовірну еластичність, що дозволяє їй переживати неймовірні навантаження. Новий бетон вражає своєю еластичністю і відрізняється дуже маленькою вагою. Крім того, тріщини, які можуть на ньому з'явиться, «самозатягаються» завдяки доданому карбонату кальцію: при взаємодії зі звичайною дощовою водою і атмосферним повітрям він закладає щілину.

№2: Будинки зі сміття, надруковані на 3D принтері.

В принципі, 3D-принтинг в будівництві вже давно не новина - за допомогою цієї технології зводять цілі експериментальні райони. Чим здивували нас китайці, так це тим, що їх будівельний 3D принтер може «друкувати» будинки з будівельного сміття. Як завжди у китайців - дешево і сердито.

Читайте також: Нові будівельні норми: ввести не можна заборонити?

№3: Енергоефективні міста.

Ми вже звикаємо до поняття «енергоефективний будинок», але арабські шейхи з ОАЕ вирішили заглянути в майбутнє, і до міжнародної виставки World Expo-2020 побудують ціле енергоефективне місто - прообраз «розумних» мегаполісів майбутнього.

№4: Бетон, який виготовляється з вуглекислого газу.

Знову бетон, але вже інший: канадські вчені розробили процес виробництва бетону, під час якого відбувається зв'язування вуглекислого газу. Такий метод дозволить отримувати дешевий бетон, і в той же час допоможе зменшувати кількість «непотрібного» вуглекислого газу в атмосфері.

№5: Будинки з біопластику.

Компанія DUS Architects, яка розміщується в Амстердамі, навчилася будувати будинки з біопластику (рослинна олія + мікрофібра). Біопластікові панелі друкуються на будівельному 3D принтері і формують вигляд будинку за принципом конструктора Lego - при бажанні їх можна «відчепити» і провести перепланування. Крім того, біопластик можна пустити на переробку і побудувати з нього щось ще.

Читайте також: Прибутковість будівництва в Україні падатиме