Нові ДБНЯк відомо, з 1-го вересня вступили (або повинні були вступити) нові будівельні норми, які наблизять українське законодавство в сфері будівництва до європейської практики і позбавлять нас від «радянського минулого». Але Київський окружний адміністративний суд думає інакше, і своїм рішенням скасував вступ в силу частини нових ДБН.

Коротенько нагадаємо історію питання. Будівельні норми були опубліковані в бюлетені Мінрегіону в кінці травня цього року, і, відповідно до закону, повинні вступити в силу через 3 місяці після своєї публікації - тобто, 1 вересня.

Читайте також: Прибутковість будівництва в Україні падатиме

Нові ДБН досить серйозно перекроюють існуючі норми і вводять ряд обмежень, які можуть негативно позначитися на прибутку забудовників - це стосується як обмеження висотності забудови, так і повну заборону будівництва в певних місцях. Варто зазначити, що обмеження прибутковості будівельних компаній безпосередньо вдарить і по гаманцю покупців, так як ціна на квадратні метри через певні ініціативи чиновників повинна буде вирости.

Звичайно ж, немає бочки дьогтю і без ложки меду. Новими ДБН передбачається можливість спорудження спортивних майданчиків і рекреаційних зон на дахах багатоповерхових будинків, ліквідуються застарілі вимоги до сміттєпроводу та багато іншого, що точно сподобається покупцям.

Проте, за 3 місяці, що минули з часу публікації нових ДБН в інформаційному бюлетені, в суди було подано понад 7 позовів проти Мінрегіону, в яких основна вимога - припинити введення в силу нових ДБН.

Читайте також: В Україні запустили механізм відкритого узгодження відхилень від ДБН

І ось безпосередньо перед «днем ікс» по одній справі заявникам вдалося здобути перемогу - 30 серпня суд скасовує вступ в силу ДБН Б.2.2-12: 2018, який стосується забудови територій. Заявник - ландшафтна компанія. На це рішення вже встигли відреагувати в Мінрегіоні, де сказали, що нові ДБН вступають в силу, не дивлячись на рішення суду.

Правові колізії - це давня традиція українського законодавства, де навіть в рамках одного кодексу одні норми суперечать іншим. Те ж саме буде стосуватися і нових ДБН. Ті компанії, які тільки запускають будівництво, намагатимуться відповідати всім новим вимогам без оглядки на рішення судів. У той же час ті забудовники, які мають об'єкти на етапі завершення і не вписуються в нові ДБН, будуть посилатися на судове рішення, що, нагадаємо, має повну юридичну силу.

Якщо коротко, то епопея з новими ДБН тільки починається...

Читайте також: Новий сайт по оцінці нерухомості збільшить податки при купівлі-продажу квартир і будинків