Узгодження ДБНЗаступник міністра Мінгрегіону відрапортував про запуск нового механізму погоджень недотримання будівельних норм, який повинен виключити корупційну складову і відкрити доступ громадськості до цього процесу.

Новий формат погоджень розроблявся спільно з цілим рядом організацій, серед яких антикорупційні організацій, міжнародні партнери, громадські об'єднання.

Читайте також: Куди рухається ринок нерухомості в Україні?

Наразі кожен бажаючий на веб-порталі міністерства регіонального розвитку може ознайомитися з ходом погоджень відхилень від ДБН. Тепер справа за громадськістю – моніторити цей процес і звертати увагу на неправомірні рішення.

Зараз в Мінрегіоні працюють над переліком норм, які не можуть бути порушені ні в якому разі, і узгодження порушень яких буде апріорі неможливим. До таких норм збираються віднести все, що стосується безпеки людей: розміщення автозаправних станцій, зменшення вогнестійкості будівель, кількість і якість аварійних виїздів для автомобілів і т.д.

Нагадаємо, що за останній рік Мінрегіон напрацював велику кількість нових будівельних норм, які наближують українське законодавство до європейського. Вони вступлять в силу з 1 вересня цього року.

Читайте також: Новий сайт по оцінці нерухомості збільшить податки при купівлі-продажу квартир і будинків