Перспективи ринку нерухомості в УкраїніПочинаючи з 2016 року Україна відновлює свій ВВП - в позаминулому році можна було похвалитися зростанням на 2,9%, а в минулому 2017-го - на неймовірні 20,2%. Схожа динаміка була на початку 2000-х, і тоді ринок нерухомості зростав пропорційно ВВП. А що відбувається у будівельній сфері зараз?

Варто відразу уточнити, що зростання ВВП на 20,2% в 2017-м - це все ж показник номінального ВВП, вираженого в гривні. Якщо враховувати відчутну девальвацію національної валюти, реальне збільшення валового внутрішнього продукту буде скромнішим.

Читайте також: Новий сайт по оцінці нерухомості збільшить податки при купівлі-продажу квартир і будинків

Ринок нерухомості, як і ціни на ньому, зобов'язані були б рости як разом з курсом долара, так і разом з ВВП - як-не-як, кількість грошей у населення стає більше, купівельна спроможність зростає. Проте, такого не відбувається: ціни, перекладені в долари, часто залишаються замороженими, а купують все ще зі значним побоюванням і оглядкою. Чим це можна пояснити?

Для такої ситуації існує три основні причини. Перша з них - негативний досвід, пов'язаний з інвестуванням в будівництво. Україна за останні роки пережила стільки великих і малих будівельних скандалів на кшталт «Еліти-центр», що зараз віддати гроші на етапі котловану готові далеко не всі.

Другий негативний фактор - відсутність культури договорів. Договори складаються так, що за ріелтором або забудовником практично немає ніяких обставин, а ті, що є, часто-густо порушуються.

Читайте також: У Мінрегіоні розповіли, коли почнуть зносити хрущовки в Києві

В якості третьої причини виступають недобросовісні забудовники, які не витримують обіцянок з термінами, плануванням, облаштуванням прибудинкової території і т.д. Нерідкі випадки, коли п'ятиповерховий будинок «на папері» стає дев'ятиповерховим за фактом.

Одним з рішень для такої ситуації є підвищення прозорості роботи, застосування більш справедливих форм контрактів, які убезпечать вкладення покупців. Крім того, корисним буде формування асоціацій і об'єднань, які зможуть регулювати ринок і контролювати діяльність компаній. Якщо клієнт знає, що в разі проблем він зможе отримати допомогу від асоціації, до якої входить підрядник, йому буде спокійніше віддавати свої кревні.

До слова кажучи, те саме стосується не тільки етапу будівництва, але і ремонту. І наше об'єднання «Ліга Про», як своєрідний контролер, також націлене на гарантування того, що клієнт отримає послугу найвищої якості без додаткових проблем і порушень договірних зобов'язань.

Читайте також: В Україні запустили автоматизовану систему отримання дозволу на будівництво