Занизити вартість нерухомості стане неможливоУ другій половині минулого місяця Фонд держмайна запустив сайт оцінки нерухомого майна Оцінка.Online. Чиновники відрапортували про те, що тепер державний бюджет буде отримувати додатково до 3 мільярдів гривень, які раніше не сплачувались через занижену оцінку вартості нерухомості при оформленні договорів купівлі / продажу.

Щодня в Україні реєструється близько 2500 угод купівлі / продажу нерухомості. Одним з методів хоч і незначного, але зменшення ціни, було заниження оціночної вартості нерухомості. За рахунок цього навіть найдорожчі об'єкти «на папері» коштували до 149.000 гривень, з яких податки не платилися взагалі. Як приклад - в базі Фонду є квартири на Хрещатику вартістю до 7.000 доларів.

Читайте також: У Мінрегіоні розповіли, коли почнуть зносити хрущовки в Києві

З новою системою такий трюк стане неможливим. У базі сайту Оцінка.Online зібрана інформація з основних українських сайтів покупки-продажу нерухомості - всього понад 2 мільйонів записів. Перевірка коректності оцінки нерухомості проводиться автоматично за 15 критеріями. Якщо в Оцінка.Online спробувати зареєструвати угоду з більш низькою оціночною вартістю, вона буде заблокована.

За офіційними даними, до введення нової схеми перевірки оціночної вартості близько третини договорів купівлі-продажу проходили з заниженням вартості. У реальності цей показник впевнено перевищує половину.

Запуск сайту Oцінка.Online є частиною стратегії Фонду держмайна по боротьбі з «чорним» ринком нерухомості. Безсумнівно, додаткові 3 млрд гривень, які будуть потрапляти щорічно до державного бюджету - це чудово. З іншого боку, варто пам'ятати, що ці ж 3 мільярди гривень будуть вийняті з кишень українців у вигляді податків, що робить новину менш оптимістичною.

Читайте також: В Україні запустили автоматизовану систему отримання дозволу на будівництво