На час реновації мешканців будуть відселятиТема майбутньої реновації хрущовок в Києві не вперше з'являється на нашому сайті. Причиною цього є те, що реновація буде стосуватися великої кількості киян - мешканців старих будинків. На цьому тижні Міністерство регіонального розвитку провело круглий стіл, де його керівник Лев Парцхаладзе дав прогноз щодо початку реновації - через 3-4 роки.

Такий термін пов'язаний з необхідністю прийняття відповідного закону, який регулюватиме процес реновації з урахуванням інтересів всіх сторін.

Читайте також: В Україні запустили автоматизовану систему отримання дозволу на будівництво

За словами Льва Парцхаладзе, вже в цьому році планується подати законопроект до Кабінету Міністрів, де він повинен пройти розгляд та затвердження. Після цього його можна буде передати до Верховної Ради.

Мінрегіон вже має на руках базовий текст законопроекту, але деякі принципові питання залишаються відкритими. Наприклад, поки не прийшли до консенсусу щодо того, який відсоток мешканців будинку повинен дати згоду на реновацію. Існуюча зараз норма про згоду всіх мешканців робить ідею реновації у принципі нереальною. Крім того, в міністерстві ще не вирішили, що буде об'єктом реновації - окремий багатоквартирний будинок чи квартал.

Ініціатором реновації буде виступати місцева влада. Держава хоче залучити до процесу реновації приватний бізнес, але для цього проекти повинні бути економічно вигідними. Зараз на ринку спостерігається спад маржинальності і в Мінрегіоні вважають, що приватний інвестор буде готовий братися за такі проекти за умови, якщо 1 кв.м. коштуватиме від 30 тисяч гривень.

У базовому законопроекті розглядається два варіанти реновації: оновлення існуючого житлового фонду (нове покриття стін, комунікації і т.д.) з подальшою прибудовою кількох нових поверхів, або ж повне знесення старої будівлі і спорудження на ії місці новобудови.

Читайте також: Що нам принесуть нові будівельні норми?