ДАБК запустив нову онлайн-послугуДАБК (Інспекція архітектурно-будівельного контролю) запустила оновлену електронну послугу для отримання дозволу на будівництво. Тепер це можна зробити через автоматизовану систему - без участі чиновників.

Нова адміністративна послуга відноситься до тих об'єктів, які зводяться за будівельним паспортом. А ця категорія включає в себе: житлові будинки, садові будиночки і дачі висотністю не більше 2-х поверхів з площею до 300 квадратних метрів. Крім цього, в цей перелік включаються споруди господарського призначення та гаражі.

Читайте також: Що нам принесуть нові будівельні норми?

Раніше при подачі повідомлення щодо початку будівництва необхідно було чекати його розгляду і реєстрації чиновником. Тепер всі дані, про які хоче повідомити заявник, будуть заноситися до реєстру автоматично через онлайн-форму.

Нова система отримала прив'язку до Державного реєстру. Це дозволяє автоматично «підтягувати» всю потрібну інформацію про земельну ділянку після введення кадастрового номера. У ДАБК розраховують, що це зменшить кількість помилок, які заявники допускають при подачі повідомлення (схожа система є, наприклад, в Приват24, коли вся інформація по контрагенту заповнюється автоматично після зазначення номера рахунку або ЄДРПОУ).

Нарешті, нова електронна послуга ліквідує ризик шахрайських схем, коли інформацію можна було подати на земельну ділянку, на яку немає майнових прав.

Нагадаємо, що в цілому українцям доступно вже 14 видів автоматичних електронних адмінпослуг у будівельній сфері. Всього в Україні їх налічується понад 50, і до кінця року їх кількість має зрости до 100. Впровадження автоматичних електронних адмінпослуг націлене на мінімізацію контакту громадян з чиновниками, що сприятиме зменшенню корупції і бюрократії.

Читайте також: Знесенням хрущовок в Києві займуться інвестори