Голова Київгенплану Сергій БроневицькийКиївська міська державна адміністрація замовила розробку комплексної схеми модернізації п'ятиповерхових будинків у Києві - по суті, це план знесення старих будівель і спорудження на їх місці нових. Схему повинні завершити до кінця цього року, після чого вона буде подана в Київраду. Київрада, у свою чергу, повинна підготувати перелік локацій, які зможуть вибрати приватні інвестори.

Оновлення житла, яке відслужило свій термін служби, стає одним із головних завдань для міської влади Києва на найближчі 10-15 років. За словами начальника Київгенплану Сергія Броневицького, левова частка столичних хрущовок вже відслужила свій 50-ти річний термін служби і потребує не точкового ремонту, а знесення.

Читайте також: Скільки в Україні будівельників?

За новим генеральним планом, що розробляється зараз для столиці, знесенню підлягають п'ятиповерхівки в Дарницькому районі, на Нивках, у Солом'янському та Печерському районах.

Знесення старих будівель і будівництво нових - важка ноша для міського бюджету, тому завдання планують перекласти на інвесторів. Забудовники зможуть забезпечити новим, більш якісним житлом, колишніх жителів хрущовок, а також зароблять на додатковій кількості квартир в новому будинку в порівнянні зі старою п'ятиповерхівкою.

Ініціатива по реновації прихильно прийнята у владних колах, а також бізнесом, але процесу можуть завадити українські закони. За нинішніми нормами, для того, щоб мати можливість знести старе житло, потрібно отримати згоду від 100% мешканців. Очевидно, що така вимога по ймовірності виконання знаходиться на межі неможливого. В Європі для цього необхідна згода 60-70% мешканців. На думку Сергія Броневицького, така ж практика повинна бути впроваджена і в Україні, інакше реновація в Києві має всі шанси забуксували, так і не розпочавшись.

Читайте також: На перших поверхах багатоквартирних будинків дозволять створювати початкові школи