Кількість будівельників в УкраїніБудівельна галузь останніми роками показує поступове відновлення після важкого періоду 2014-2015 років. Паралельно з оживання галузі зростає і кількість зайнятих у ній робітників. За даними Державної служби статистики України, у 2018 році в нашій країні налічується вже 256.200 працівників.

«Відштовхнутися від дна» будівельникам вдалося з другої половини 2016 року, коли стали рости обсяги переданого в експлуатацію житла. У 2017 році вперше за післякризовий час вдалося побити рекорд 2008 року, колитільки у столиці здали близько 3 мільйонів квадратних метрів новобудов.

Читайте також: На перших поверхах багатоквартирних будинків дозволять створювати початкові школи

Відновлення колишніх темпів будівництва і подальше зростання стали причиною появи кадрового голоду - за попередні роки за кордон виїхала велика кількість висококваліфікованих робочих, яких не так легко замінити новачками, що подаються в будівельні роботи часто від відсутності інших альтернатив.

Примітно, що більше 50% офіційно працевлаштованих будівельників працюють на малих підприємствах. Хотілося б сказати, що це означає розвиток малого бізнесу в Україні, але така ситуація пов'язана скоріше з бажанням забудовників оптимізувати податкове навантаження, аніж з реальним домінуваннням малого бізнесу в будівельній сфері.

На середні підприємства припадає трохи більше 40% працівників, а на великі - менше 2%. Варто відзначити, що великі підприємства найчастіше виступають в якості девелоперів, інвесторів і т.д., вважаючи за краще перекладати спілкування з податковою та іншими перевіряючими службами на підрядників або дочірні малі/середні підприємства.

Читайте також: В Україні з'явиться незалежний інженерний контроль